Firma Handlowa Lena
ul. Kościuszki 86
06-100 Pułtusk
Tel. +48 236 925 472
E-mail: biuro@lena-e.pl
Powiększ wizytówkę
ADHOC1 - lifestyleBOSKA1 - lifestyleAdHoc - nowości(1)CU3Moha
Korkociąg Château LAGUIOLE linia wersalska - tulipanowiec
korkociąg château laguiole z linii wersalskiej - d
korkociąg château laguiole z linii wersalskiej - dkorkociąg château laguiole z linii wersalskiej - dkorkociąg château laguiole linia wersalska - tulipkorkociąg château laguiole linia wersalska - tulip
Opis produktu:
Producent: Château LAGUIOLE
Numer artykułu: CH-CLVE3030
Numer EAN: 3700761404211
Drewno użyte do stworzenia wspaniałej wersalskiej kolekcji, zostało pozyskane z ogrodów pałacu w Wersalu. Wykorzystane drewno pochodzi z drzew powalonych przez silną burzę w 1999 roku oraz z ukochanego dębu Marii Antoniny, który usechł w wyniku fali upałów w 2003 roku.

Po zakupie drewna na aukcji, Guy Vialis przeznaczył część z zysków pochodzących ze sprzedaży korkociągów z kolekcji wersalskiej na odbudowę wersalskich ogrodów.

Większość z powalonych drzew przyjechała do pałacu w Wersalu w XVIII wieku, jako część roślin wykorzystanych do renowacji ogrodów zarządzonej przez Ludwika XVI. Są one częścią francuskiej historii, jak na przykład tulipanowiec, który został podarowany Ludwikowi XVI i królowej Marii Antoninie przez Stany Zjednoczone w podzięce Francji za jej pomoc podczas amerykańskiej wojny o niepodległość. Wszystkie te drzewa, oprócz dębu Marii Antoniny, który miał 324 lata, liczyły sobie od 221 do 224 lat.

Dźwignia każdego z korkociągów należących do kolekcji wersalskiej nosi wygrawerowany kwiat lilii, emblemat Królestwa Francji.

Wszystkie korkociągi Château Laguiole są wykonane ze stali nierdzewnej 12C27 i ważą około 113g. Długość całkowita wynosi około 11,4cm.
Polecane produkty
Trzy kwadratowe foremki ze stali nierdzewnej do wycinania ciasteczek.
Przy pomocy jednego narzędzia możesz ciąć oraz serwować kawałki pizzy.
Zestaw składa się z wykonanych z drewna dębowego pieprzniczki i solniczki o przyjemnym dla oka, naturalnym kształcie, który wygodnie spoczywa w ręku.
Promocja
Peak to klasyczny korek zintegrowany z pompką próżniową.
Promocja
Nalewak ze stali nierdzewnej pozwala na kontrolowanie przepływu zapobiegając niepotrzebnym stratom.
Promocja